Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asv-kominy.cz/includes/menu.inc).

Útulný a hezký obývací pokoj – vlastnosti stylu shabby chic

Obývací pokoj je velice klíčová a nejvíc reprezentativní část bytu, z tohoto důvodu jeho výzdoba může být někdy obtížný úkol. V tomto případě velice nápomocné jsou tipy napsané autentickými aranžérami a jejich názory na módu. Současně mezi rozmanitými styly stojí to za to, podívat se na vlastnosti stylu vintage – návrat do minulosti není jedině pouhá móda, ale opravdu elegantní, univerzalní způsob na dekoraci soukromého pokoje a obývacího pokoje.

Můžete tenhle výsledek získat na různorodé způsoby – např. díky trefné dekoraci stěn, úžásným závěsům a záclonám, nabytku anebo také koberci. Tehdy nádhernou volbou je typ shabby chic – unikátní styl nábytku, stěn a dekoračních příloh, který se označuje zároveň velikou eleganci a pocitem útulnosti.

Interiér v otrhaný elegantní styl
Author: Faylyne
Source: http://www.flickr.com
K typickým vlasnostem shabby chic patří ohromná péče o podrobnosti a krásu vzorů, světlé a mírné bárvy a spojení estetiky retro s malým rysem současností. Je to především viditelné v dekorativních přílohách – tř. nastěnných hodinách anebo keramickým sochách. Nábytek a dekorativní přílohy – stoly, gauče, figuríny a skříně – můžou být vyraběné zároveň z obvyklých látek, jak i moderních, ale často mají charakteristické vzorky znamé ve stylu empire anebo chippendale, proto nábytek a přílohy shabby chic i skvělé sluší těm stylům. Nicméně obvykle velmi praktickým řešení je péče o harmonii stylů, aby mít jistotu, že všecko bude esteticky fungovat nádherně.Ostatní pozoruhodná vlastnost shabby chic je použivání umělého stárnutí nábytku buď dekorativní techniky decoupage – ještě jednou vážná je péče o unikátní texturu nábytku. Nejčastěji jsou viditelné různé vrstvy dřeva, barev a nátěře. Nic tak neoživí stylu interiéru, jak nádherný a zvláštní nábytek – on nejednou má vliv na atmosféru celého bytu. Díky současným technikám řemesla nemusíte bát se o eventuální poškození dřeva vylitým nápojem anebo čisticími prostředkámi, jak to se občas děje s autenticky starými židlemi a skřínky.

Pokud se ukáže nějaký problém s aranžací obývacího pokoje, nejlépe se zeptát odborního aranžéra anebo osobu, jež má nádherný vkus – tak důležitý úkol jako aranžace obývaku je určitě pozoruhodný. V případě chybějicích nápadů docela praktickým řešením je prohlížet fotografie s hotovými prostory ve stylu shabby chic a se nechat zainspirovat – pak vhodné rozhodnutí je moc snadnější.