Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asv-kominy.cz/includes/menu.inc).

Jak zařídit malou kuchyň – krok za krokem

Malá kuchyně absolutně nemusí být příliš plná ani nepraktická. Ve skutečnosti hodně záleží na dobré zařízení – také když prostor je docela malý anebo bydlící nechtějí vlastnit v kuchyni velké množství zařízení, kuchyně může díky němu skvělé plnit svou roli. Nějakou výzvou je vybrat pouze toto zařízení, bez kterého není možné fungovat, ale je to věc úplně možného.


kuchyně
Author: http://demural.fr/affiches
Source: http://demural.fr/affiches
Podstatní věc v malé kuchyni je sporák nebo vařič. Může být rozmanitý – malý buď naopak, plynový buď elektrický – moc záleží na potřeby zákazníků. Pro ti lidé, kteří moc cestují, vhodný může být i turistický vařič, kterého přeprava je jednoduchá, ač když styl životní je pravidelnější buď zákazník často vaří široké množství různých jídel – tradiční sporák je určitě lepší. Když někdo si nechce představit života bez pečeného masa nebo domácích těst, nutná je také trouba – současně většinou dostupná je elektrická, spojená se sporákem.

Jiné nejednou nutné zařízení v každé české kuchyni je lednička. Během horkých dni v léto taková jídla jako uzeniny, některé ovoce, polévky a koláče okamžitě budou podléhat zkáze. Dodateční množství takových jídel jako rychlé občerstvení (hranolky), kostkový led a sezónní potraviny nejlíp udržet v mrazničce – i může být turistická nebo tradiční, spojená s chladničkou. Malá kuchyně nemusí obsahovat mikrovlnku (sporák anebo trouba absolutně stačí) – díky tomu ušetříte i elektřinou – ani ohromnou myčku; pokud v malém bytě je jedna nebo dvě osoby, malá je nejvhodnější. Někteří zbožňovatelé minimalismu mají raději rovněž sám dřez; zvláštně jestli kuchyně není oddělení pokoj, ale je část obývaku. V každé soudobé kuchyni klíčová věc jsou nábytky anebo jiné linky, jež jsou odolné na vlhkost, vysokou teplotu a nečistotu – moc dobrým nápadem jsou lamináty a kamen, třeba mramor, nebo kamenný konglomerát. Některé stojí trochu peněz, ale nádherná kvalita je občas pozoruhodná. Aby nemít velkého množství nádobí anebo nožů, stojí to za to zvolit několik o moc odlišných vlastnostech (hlavně rozměr a tvar) a z dobré hmoty.


Vzhled minimalistické kuchyni by měl mít málo výzdob – jeden obrázek, tapeta, socha nebo dekorativní váza s květinami obvykle stačí, aby kuchyně byla elegantní a praktická. Proto nejlepším způsobem je tak spojit zařízení, aby mělo několik společných estetických vlastnosti – na příklad podobný design, hmotu anebo bárvu. Teď vzhledem k širokému výběru není to žáden problém.