Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asv-kominy.cz/includes/menu.inc).

Česká produkce pokročilých a novodobých technologií – novinky

V České republice pokročilý průmysl se pořád rozvíjí a a proto je velký zájem zákazníků o soudobé technologie. Díky tomu české výrobky se charakterizují skvělou kvalitou, velice hodnocenou zároveň v zahraničí (kde hodně tuzemských novodobých výrobku je prodávaných) a ve státu.

Protože dnes v průmyslovém odvětví ekonomie pracuje kolem 40 % všech zaměstanců, potřebná je modernizace výroby, aby byla efektivnější. Rovněž vysoká konkurence v celé zóně Schengen působí, že složitá technologie je dnes považovaná jako nezbytnost.laser
Author: IPAS institute for photonics & advanced sensing
Source: http://www.flickr.com
K novinkám v tuzemské novodobé technologií patří třeba zvětšení druhů výroby ochranných výnalezů. Protože vzníká velká poptávka po dozoru hranic a soukromých prostorů, ukázují se soudobý stroje které ten úkol činí velmi snadnější. Jsou to na příklad sofistikované zařízení které umožňují sledovat pohyb lidí a vozidel líp než obvyklé snímače pohybu – například díky observaci zvyšení teploty těla. Tento radar může fungovat ikdyž pohyb je skrytý za zdi. Současně i nejlépe vědět, že pořád i vzníkají přístroje na ochranu perimetru a létající roboty, které můžou plnit různé funkce – fotografování, dostání se k místům nedostupným pro lidé, přenos malých věcí buď detekce pohybu.

Další nový příklad zlepšování v ČR úrovni soudobých technologií je výroba optického kabla fungující jako mikrofon. Je velmi diskrétní, protože se prezentuje úplně stejně jako obvyklý elektrický kabel. Pravděpodobně může pracovat nejen k sledování hranic, ale i v inteligentních stavbách. Ty a ostatní tuzemské výrobky pro ochranu hranic jsou populární především v exportu do zóny Schengen; také jednou za nějakou dobu se objevují ekologické technologie, jež zlepšují vlastnosti už existujících přístrojů, třeba omezují produkci oxidu uhlíčitého nebo používaní elektrické energie. Rovněž v odvětví elektroniky pro obyčejné uživatele se ukázují zajímavé novinky. Česká pošta začala před jakousi dobou poskytovat složbu e-dopisu. Díky ni místo doma tisknout firemní dopis a potom čekát na poště, stáčí ho napsát na počítače, uložit do PDF a odeslát k ČP cloud – díky tomu dopis je vytisknutý přímo na poště a odeslán. Může to vyřešit problém s dlouhými fronty a zavírací hodiny nejbližší počty.